«1...2627282930...34» Új üzenet

Felhasználó
11 éve
ezaz. :p

Egy autóverseny olyan utcában zajlik, ahol 15 lámpaoszlop van (egymás után egyenlő távolságban). A rajt az első, a cél az utolsó oszlopnál van. Az egyik induló 10 másodperc alatt ér az ötödik oszlophoz. Hány másodperc alatt ér célba, ha végig egyenletesen halad?
HAJRÁ EGER, LEGYEN VILLANYFÉNY A STADIONBAN!!!!!!!

Felhasználó
11 éve
30 másodperc :D
[20:33:36] Gyozo15: Hülye vagyok mint a segg :$

Felhasználó
11 éve
nem. (10karakter.)
HAJRÁ EGER, LEGYEN VILLANYFÉNY A STADIONBAN!!!!!!!

Moderátor
11 éve
Ha végig egyenletesen halad, akkor valóban 30-nak kéne lennie. Ellenben szerintem te azt szeretted volna kérdezni, hogy mikor éri el az utolsó oszlopot, ha a gyorsulása állandó. Így már azért egész más a kérdés, szerintem ... Ehhez viszont jó pár adat hiányzik, példának okáért hogy az egyes oszlopok közt hány másodperc alatt tette meg az utat.

Mivel korod nem ismerem, de azért be merem tippelni a szokásos 12-14-es korosztályba, ezért valszeg általános iskolai példáról van szó, ahol legrosszabb esetben is fordított arányossággal számoljátok ki az ilyet. Innen kezdve szerintem a megoldás 20 másodperc kéne, hogy legyen. Amennyiben nem annyi, kérlek, pontosíts a kérdése, mert ez ebben a formában megoldhatatlan.
Пролетарии всех стран, соединяйтесь!

Grafikai blogom, tutorialokkal, munkáimmal

Felhasználó
11 éve
Neten találtam úgy hogy ne engem hibáztass. Firzen válasza a jó egyébként.
HAJRÁ EGER, LEGYEN VILLANYFÉNY A STADIONBAN!!!!!!!

Moderátor
11 éve
A megoldás 35 mp. 15 oszlop van azon belül 14 táv, az autó 4 távot 10 mp alatt tesz meg > 14/4=3.5
Olyat is rakhatnátok fel, amit értetek.
szerk.:miért írom folyton az "olyat", "olyan"-nak? xD

Felhasználó
11 éve
Majd én adok. Van egy kosár, benne 5 darab alma. Van öt ember, akik között elosztod ezeket. Miután megkaptad a kosarat, azt mondták neked, hogy a kosárban maradnia kell egy almának.
Nos, hogy osztod el?

Felhasználó
11 éve
Firzen, helyesek. EDIT: Te jössz!

Felhasználó
11 éve
Azért vol öngyilkos mert azt hitte hogy szétfűrészelik?

Felhasználó
11 éve
Maga alatt vágta a fát, mert nem Firzennek hívták.

Inkább írd le a történeted, és mi versbe foglaljuk. Utána indíthatod a szavazást melyik a stickmanesek legszarabb verse címmel.
«1...2627282930...34»