«1...1213141516...34» Új üzenet

Felhasználó
11 éve
Mindenkire szuksege van mivel 11 oraval kesobb hat a mereg.

Felhasználó
11 éve
32. Minden rab 31 vagy 32 üvegből iszik (8 iszik 32-ből, 24 31-ből). 11 óra múlva az egyik meghal. Ha 31 üvegből ivott, akkor a maradék 31 rab iszik 1-1 üvegből, és 11 óra múlva meghal az egyik, tehát kiderül, melyik mérgezett, ha 32 üvegből ivott, akkor egy üveg kimarad, a maradék 31 rab szintén iszik 1-1 üvegből. Ha nem hal meg egyik se, akkor a kimaradt üveg mérgezett, ha meghal valamelyik, szintén kiderül, hogy melyik üveg a mérgezett.

Ui.: kicsit gondolkozzatok emberek, mielőtt hülyeségeket válaszoltok :P

Moderátor
11 éve
Elfogadom. A gyök 1000, amire én is jutottam a megoldáskor, viszont ha már írok, akkor elmondom, hogy mi a másik elfogadható, és mi a helyes megoldás. (Az eredeti feladatban változó idő alatt fejtette ki a hatását a méreg) Mivel azt írtam, hogy pontosan 11 óra alatt fejti ki a hatását, ezért elég egy ember, akivel félpercenként megkóstoltatunk egy üveg bort. És akkor az eredeti megoldás: 10 ember elég. Minden ember több üvegből iszik, és a halálesetek számából meghatározható, hogy melyik a rossz bor. Ha nem hal meg senki, akkor az 1. a mérgezett, ha mindenki meghal, akkor az utolsó. Egy rab vagy meghal, vagy nem, tehát az értéke bináris. Ebből az következik, hogy a halálesetek 2^10-en (1024) számú kombinációt adhatnak ki, vagyis minden üveghez hozzórendelhető legalább egy eset. Az 1024 kombinációt remélem el lehet képzelni ;D
Foxy jön.

Felhasználó
11 éve
Én 12 vagyok pont.

Amúgy passzolom.

Felhasználó
11 éve
Majd én adok. Némi angol tudással rendelkezők egyszerűen és gyorsan megoldják a kérdésemet:
Egy középkori ember bemegy a szalonba. Ott nézegeti a képeket, italokat, egyszer csak kimegy.
Az asztalon hagyott egy lapot, amin ez áll: 1004180.
Fejtsétek meg, mit jelenthet a lapon álló számsor.

Felhasználó
11 éve
Pontosan. Te jössz.

Felhasználó
11 éve
Meghal egy kalifa, akinek volt két fia. A kalifa végrendelete az volt, hogy amelyik fiának a tevéje később ér oda a legközelebbi oázishoz, az kapja meg minden kincsét. A fiúk azonnal útnak indulnak. Minden nap csak nagyon keveset mennek, és rádöbbennek, hogy így hamarosan éhen fognak halni. Az egyik éjjel mindkét fiú azt álmodja, hogy az apjával beszélget. Mondott nekik az apa valamit. Erre a két fiú azonnal felébredt, felpattantak a tevéikre és hajszolták őket, az oázisba.

Mit mondott az apa?

(aki már hallotta az egy darabig ne vűlaszoljon, ne lője le a poént)
konyvfalovblogo.gif

Felhasználó
11 éve
Amelyik teve gyorsabban ér oda, az kapja meg a kincset.

(gondolom ezt mondta az apa)
"Time tick-ticks away."

Felhasználó
11 éve
olvasd már el hogy mi volt a végrendelet!
Azt papíron már megadta, és azon nem változtathat.
konyvfalovblogo.gif

Felhasználó
11 éve
De gondolom azért pattantak fel, mert azt álmodták, és úgy gondolták, hogy az nem álom.

Erre a két fiú azonnal felébredt, felpattantak a tevéikre és hajszolták őket, az oázisba.

"Time tick-ticks away."
«1...1213141516...34»