«1...254255256257258...681» Új üzenet

Moderátor
11 éve
Azért azt is figyelembe kell venni, hogy 10 kölökből legalább 7-8-nak van okostelefonja, amin azért hamar megtudják tanulni a "gépírást", szóval egy tablet használata nem lenne problémás számukra. Főleg ha billentyűzetet is vesznek hozzá, szinte már minden otthonban van egy számítógép. A kézírásos jegyzetelésnél egyedül talán a "suliban könnyebb tanulás" igaz (bár meg kell említenem, 3 osztálytársam laposról szokott tanulni), viszont az írás közbeni tanulás abszolút nem azon múlik, hogy tollal írja -e, hanem hogy mennyire érdekli az embert az adott tantárgy.

A tankönyvvásárlással kapcsolatban pedig, én úgy tudom hogy mostmár nem tanárok döntik el, milyen könyvből tanítsanak.

Legutóbb szerkesztve Mark által

[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza

Felhasználó
11 éve
*félreértettél, én nem a tankönyvekre értettem, hanem mondjuk regényekre, hasonlókra.A tankönyveket ugyanúgy meg kell venni, még ha nem is használja a tanmenet egy percig sem.
**egy 3-4collos angol billentyűzetes telefon nem igazán alkalmas gépelésre és ez azért igen eltúlzott arány, legfeljebb 14-16 év felett lenne ez igaz.
Az írás közben meg - ömm nem tudom hogy mondják ezt helyesen - mechanikusan tanulsz, (míg a gépelés közben ugyanolyan mozdulatokat végzel) és egy írásképet is könnyebb megjegyezni, főleg ha hatékonyan emelsz ki dolgokat.
flatexch2_zpsec96a7e2.gif


Föl-föl-le-le-bal-jobb-bal-jobb-B-A
Counter Strike-hangpack Stickmanhez v1.1 (frissített):
Letölthető itt

Neon: – Mihez kezdjünk most, Kombájn?
Kombájn: – Játszhatnánk akár, de sajnos ott van a jelszó Morfológusnál.
Neon: – Morfológusnál?
Kombájn: – Ezt abbahagynád? A hülyeségedet már kijelzi a számítógép is. Itt meg itt.

Moderátor
11 éve
Emberfüggő. Rajtam inkább jobban megragad a tanár magyarázása, mint a vázlat (amit egyes egyedül arra használok, hogy a már meglévő "alapot" egészítem ki fontosabb dolgokkal, ezzel kb. 10-20 perc alatt összeszokott jönni egy 3-as vagy jobb TZ).
[15:19:34] Jani: Jonatán az apád f*sza

Felhasználó
11 éve
Igen én is Mark575 szerint szoktam gondolkodni.
Végig kell ülni az órát... Figyelni kell... Én is inkább hangra jegyzek meg dolgokat mert ahogy a tanár mondja az bennem marad.
Valaki meg pont ,hogy látásra tanul tehát azt jegyzi meg amit leírnak neki. Például nekem az a memóriai képességem teljesen rossz.
De ha valamit mondanak nekem azt nem felejtem el sose.
De ez embertől függ.

De ezt a tanulásos dolgot lehetne ragozni,bontogatni egészen pirkadatig. De szerintem ne megy szar hely a suli...
Legalább összehoz a barátaiddal ,új barátokat szerezhetsz AKIKET TÉNYLEG ISMERSZ NEM ÚGY MINT FACE-en. De ezis megint embertől függ. Mert ,hogy "nyitott" egy ember azt teljesen meglehet állapítani. Új ismereteket akar szerezni nem marad ki sose a baráti dolgaiból próbál közösségbe lenni ezzel is mégtöbbet tudni.
A "zárt" ember persze sokkal másabb szerintem jobb is ha az ember nem egy nyitott könyv. Inkább én is időnként "nyitogatom" magamat. Ha olyan kedvem van. Vagy ha társaságba vagyunk nem lehetek ott szótlan meg néma. Meg felvételi beszélgetésen is nézik a testbeszédet.
Pl: A kart összeteszi lábait összezárja akkor úgy tudom azt jelenti ,hogy tartózkodik ettől a dologtól/kérdéstől/ismeretségtől.
Viszont ha az ember nem teszi össze a kezét lábbait arrébb teszi akkor azt sugalja ,hogy ő nyitott ilyesféle dolgokra aztán ha meg nem akkor jöhet az előbbi testbeszéd.

Legutóbb szerkesztve Killer_man által

Minek irjak ide? Úgysem fogja senki sem elolvasni! Amúgy is hasztalan.

Felhasználó
11 éve
Hát igen, a legtöbb ember vizuális típus, aki leírva lerajzolva jegyzi meg a dolgokat, más meg hallás alapján, vagy éppen motorikusan tanul, vagyis a mozgás és a gyakorlat közben ivódik a fejébe az anyag. Gondolom a legtöbb ember e három fajta módszer keverékét használja és az a jó, hogyha mindhármat tudod valamilyen szinten hasznosítani.
Azonban azért egy bemagolandó szöveget tuti nem fogsz egy tanóra alatt megtanulni.
Hát a testbeszédet én nem tartom annyira fontosnak ilyen dolgoknál,mert be vagy zárva egy 1 méter magas pad mögé, akkor csak az látszik rajtad, hogy feszengsz-e, vagy nem. Ilyenkor csak folyamatosan kell beszélni és ennyi a lényeg.
(persze mondjuk ha egy ember elkezd durván tikkelni, kattogni, akkor az azért elég feltűnő lehet:D)
Amúgy szép kis regényekkel lett feltöltve a fórum
flatexch2_zpsec96a7e2.gif


Föl-föl-le-le-bal-jobb-bal-jobb-B-A
Counter Strike-hangpack Stickmanhez v1.1 (frissített):
Letölthető itt

Neon: – Mihez kezdjünk most, Kombájn?
Kombájn: – Játszhatnánk akár, de sajnos ott van a jelszó Morfológusnál.
Neon: – Morfológusnál?
Kombájn: – Ezt abbahagynád? A hülyeségedet már kijelzi a számítógép is. Itt meg itt.

Moderátor
11 éve
Trollkodás következik: A hímek szinte kivétel nélkül mind vizuális típusok. Akik nem, azok nők.
Пролетарии всех стран, соединяйтесь!

Grafikai blogom, tutorialokkal, munkáimmal

Felhasználó
11 éve
Lelki vizualitás, azaz marihuána eladó nőknek!
jelige: Légy férfi!

Felhasználó
11 éve
Hát ezen mindig, beszarok, hogy tévében ilyet le bírnak adniXD
1-2 éve volt a TV2 Aktívban egy Vezekényi László nevű gyerek, aki az exöszájszbúk óta nem sűrűn látott médiaterrormerényletet követett el.
Ő effektezi a Lady Gaga klipjeit; profi, kétszeres Kántörsztrájk világbajnok már 15 évesen és övék az egyik legjobb fragvideók a Youtubeon:D Ezt mind pedig úgy, hogy még amnéziás is.
Komolyan mondom, egy ketrecnyi csimpánz is jobb médiaszakember lenne, mint amit a kereskedelmi csatornákon (főleg a TV2-n) művelnek úgy általánosságban...
(nenézzétek végig a videót, igazi csemege:))
flatexch2_zpsec96a7e2.gif


Föl-föl-le-le-bal-jobb-bal-jobb-B-A
Counter Strike-hangpack Stickmanhez v1.1 (frissített):
Letölthető itt

Neon: – Mihez kezdjünk most, Kombájn?
Kombájn: – Játszhatnánk akár, de sajnos ott van a jelszó Morfológusnál.
Neon: – Morfológusnál?
Kombájn: – Ezt abbahagynád? A hülyeségedet már kijelzi a számítógép is. Itt meg itt.

Felhasználó
11 éve
Lődd már le magad, légyszíves.
Szabeszt fórummoderátornak!

Felhasználó
11 éve
Mi az a peonza?
Egy pörgő cucc.
Elszáll az idő, ketyeg az óra, mondja *TIK-TAK*
Nézem a mutatót, de nem pörög már vissza
Lógtunk a téren, télen fáztunk, nyáron vert a víz
Jöttek a yardok, dobtuk a pakkot és mindennap ment a beef
Lelépett pár haver, de nem hullajtok könnyet
Átlátok rajtatok, gecik, a szemem mint a röntgen
Mostmá' tudom ki volt barát, ki volt kamu
Az exemnek azt kívánom, hogy bassza meg a Damu
Tudom, hogy honnan jöttem, a múltat nem tagadom le
Vagyok ki vagyok, a vérem a csapatomér' a torkod harapom el
Buliból melóba, melóból suliba mentem és csak kentem
26 vagyok, de belül úgy érzem 40
«1...254255256257258...681»